قانون تأمین اجتماعی-فصل چهارم-مقررات مالی
اسلاید شو

قانون تأمین اجتماعی-فصل چهارم

فصل چهارم – مقررات مالی

ماده 51 : هیأت مدیره مکلف است تا اول دی ماه هر سال بودجه کل سازمان را برای سال بعد تنظیم و به شورای عالی سازمان پیشنهاد نماید .
شورای عالی سازمان مکلف است حداکثر تا پانزدهم اسفند ماه بودجه سال بعد را تصویب و به هیأت مدیره ابلاغ نماید .

تبصره : سهم سازمان تأمین خدمات درمانی از بابت هزینه های ناشی از بندهای الف و ب ماده 3 این قانون به ترتیب مقرر در ماده 29 باید در بودجه سازمان مشخص گردد .


ماده 52 :
مانده درآمد پس از وضع مخارج و کلیه درآمدهای حاصل از خسارت و زیان دیرکرد و بهره سپرده ها و سود اوراق بهادار و سود سرمایه گذاری ها و درآمد حاصل از فروش و یا واگذاری و یا بهره برداری از اموال سازمان کلا به حساب ذخائر منظور خواهد شد .

تبصره 1 : شورای عالی سازمان هر سال به پیشنهاد هیئت مدیره از محل ذخائر مبلغی جهت خرید اموال غیرمنقول و ایجاد ساختمانها یا تأسیسات و تجهیزات جدید که اعتبار آن در بودجه سازمان تأمین نشده باشد تخصیص خواهد داد .

تبصره 2 : ایجاد تأسیسات درمانی به پیشنهاد سازمان تأمین خدمات درمانی و تأیید هیأت مدیره سازمان و تصویب شورای عالی از محل ذخائر صورت خواهد گرفت و با حفظ مالکیت سازمان در اختیار سازمان تأمین خدمات درمانی گذارده خواهد شد .

ماده 53 : ذخائر سازمان نزد بانک رفاه کارگران متمرکز خواهد شد . بانک مذکور ذخائر مزبور را تحت نظر هیئتی با تصویب شورای عالی سازمان به کار خواهد انداخت .

برچسب ها : , , , , , , , , ,تمام حقوق مادي و معنوي متعلق به وب سايت ايران حسابدار است و هرگونه کپي برداري خلاف قوانين مي باشد.
Facebook Twitter Google + Linkedin Telegram Instagram
Webcodes