بورس،سرمایه، پذیره نویسی،سهام،حق تقدم،عرضه،سود،

تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

تعريف حسابداري
حسابداري علم ثبت و تفسير معاملات، صورتهاي مالي، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوري كه افراد غيرمتخصص نيز بتوانند درك صحيح و واضحي از وضعيت مالي و مديريتي شركت، به دست آورند.

اسلايد شو


شرکت کاوش فردا
  تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

مجموعه سوالاتی که باید در هنگام خرید نرم افزار حسابداری پرسید

نرم افزار حسابداری ابزاری است که با آن می توان فرایند های مالی را انجام داده و مدیریت نمود، گاهی شرکت های تولید کننده نرم افزارهای حسابداری گام را فراتر نهاده و با قرار دادن ابزارهایی، نرم افزار حسابداری خود را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای کاهش ریسک، برنامه ریزی آینده و ابزاری برای یافتن مشکلات تبدیل می نمایند.
زمانی که قصد خرید یک محصول نرم افزاری را دارید همواره در مراحل خرید سوالات زیر را مطرح نمایید:

1. آیا این نرم افزار حسابداری، دارای افزونه های دیگری هم هست که در صورت لزوم به برنامه اضافه شود؟ به عنوان مثال نرم افزار چاپ چک
2. آیا شرکت ارائه دهنده دارای مشاوران فنی جهت امور مالی هست؟
3. نرم افزار حسابداری ارائه شده چگونه برخی کارها را به صورت خودکار انجام می دهد؟
4. آیا برای استفاده از نرم افزار نیاز به داشتن اطلاعات حسابداری است؟
5. آیا نرم افزار فقط با برخی سخت افزارهای خاص کار می کند یا محدودیتی ندارد؟ به عنوان مثال چاپگر
6. آیا امکان تعریف وظایف برای کاربران متفاوت در نرم افزار حسابداری وجود دارد؟
7. آیا نرم افزار حسابداری محدودیتی در انبارها، پروژه ها و... دارد یا خیر؟گروه نرم افزاری کاوش با تیم فروش و پشتیبانی قدرتمند توانایی پاسخگویی کامل در رابطه با خرید و استفاده از نرم افزارهای تولیدی این شرکت را برای شما مشتریان گرامی فراهم می نماید.

شماره تماس: 38409780-051

تلفن همراه شرکت: 09379599963

سامانه پیام کوتاه: 5000206008

وب سایت : http://www.kavoshfarda.com

ایمیل : crm@kavoshfarda.com


راه اندازي فروشگاه اينترنتي "وب سايت ايران حسابدار"


در فروشگاه اينترنتي ايران حسابدار شما مي توانيد انواع نرم افزار هاي حسابداري را به صورت بهينه سازي شده و نسخه سالم آن را دريافت و استفاده کنيد .

همچنين شما ميتوانيد از محصولات متنوعي ديگري که در اين فروشگاه موجود است ديدن کنيد .

اکنون با وارد شدن به فروشگاه و مشاهده محصولات شگفت زده شويد !!!


افزایش سرمایه شركت های پذیرفته شده در بورس

دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شركت های پذیرفته شده در بورس
در راستای اجرایی نمودن ماده 5 آیین نامه انضباطی شركت های پذیرفته شده در بورس و به منظور به سازی فرآیند افزایش سرمایه و كوتاه نمودن فاصله زمانی میان تصویب افزایش سرمایه و انتشار اوراق سهام جدید، دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شركت های پذیرفته شده در بورس، به شرح زیر تدوین یافته، و در جلسه 19/06/1384 هیئت مدیره به تصویب رسیده است

تعاریف

ماده 1: اصطلاحات به كار رفته در این دستورالعمل به شرح زیر است:

بورس: منظور سازمان كارگزاران بورس اوراق بهادار تهران است.

شركت: منظور شركت پذیرفته شده در بورس است.

گواهی نامه حق تقدم (حق خرید): گواهی نامه ای است كه در آن میزان حق تقدم در خرید سهم، وجوه قابل واریز و مطالبات سهامدار در صورتی كه وجود داشته باشد، قید شده است.

گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام: گواهی نامه ای است كه دارایی سهام و میزان سهام سپرده شده سهامدار را نشان می دهد.

ماده 2: شركت مكلف است برای افزایش سرمایه، علاوه بر رعایت قانون تجارت، مفاد این دستورالعمل را رعایت نماید.


جزییات بیشتر در ادامه مطلب .


افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران انتشار آگهی پذیره نویسی و ارسال گواهی نامه حق تقدم
ماده 3: شركت مكلف است حداكثر 5 روز كاری پس از تصویب نهایی افزایش سرمایه، آگهی پذیره نویسی سهام جدید را در روزنامه كثیرالانتشار خود منتشر كرده و همزمان به بورس اطلاع دهد.

تبصره: فاصله زمانی بین تاریخ تصویب افزایش سرمایه و تاریخ شروع پذیره نویسی نباید بیش از 15روز كاری باشد.

ماده 4: حداقل 5 روز كاری قبل از تاریخ شروع پذیره نویسی شركت مكلف است گواهی نامه های حق تقدم را به صورت سفارشی به آدرس پستی سهامداران ارسال كند.

ماده 5: شركت مكلف است المثنی گواهی نامه حق تقدم آن دسته از سهامدارانی را كه گواهی نامه های خود را قبل از شروع پذیره نویسی، از طریق پست دریافت نكرده باشند، در صورت مراجعه سهامدار، در محل شركت یا مكان دیگری كه توسط شركت مشخص می شود، به سهامداران تحویل دهد.

پذیره نویسی
ماده 6: زمان پذیره نویسی سهام جدید، از تاریخ شروع پذیره نویسی آغاز می شود و مدت آن 61 روز خواهد بود.

تبصره 1: تمدید مهلت پذیره نویسی فقط یک بار و حداكثر برای 81 روز و با موافقت بورس ، امكان پذیر است. برای این منظور شركت مكلف است حداقل 45 روز قبل از اتمام دوره پذیره نویسی، تقاضای تمدید دوره پذیره نویسی را به بورس تسلیم نماید .بورس باید حداكثر ظرف 5 روز كاری نظر خود را اعلام كند.

تبصره 2: آگهی تمدید پذیره نویسی باید حداقل 5 روز كاری قبل از اتمام مهلت پذیره نویسی در روزنامه كثیرالانتشار درج و همزمان به بورس اطلاع داده شود.

عرضه عمومی
ماده 7: شركت موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ شروع مهلت پذیره نویسی، نسبت به فروش پاره سهام ناشی از افزایش سرمایه اقدام و وجوه ناشی از آن را به بستانكار حساب دارندگان حق تقدم ذی ربط منظور نماید.

ماده 8: شركت حق تقدم های استفاده نشده را حداكثر 20 روز پس از پایان دوره پذیره نویسی، با رعایت مفاد آیین نامه  معاملات بورس، به عموم عرضه می كند. وجوه حاصل از این كار، پس از كسر هزینه های مربوط، به بستانكار حساب دارندگان حق تقدم ذی ربط منظور می شود.

تبصره 1: در صورتی كه حق تقدم های استفاده نشده، برابر یا بیش از 5 درصد میزان افزایش سرمایه، باشد شركت باید حداقل 5 روز كاری پیش از عرضه عمومی، همزمان با اعلام به بورس، موضوع را از طریق انتشار آگهی در روزنامه كثیرالانتشار به اطلاع عموم برساند.

تبصره 2: درصورتی كه حق تقدم های استفاده نشده، بین 1 تا 5 درصد میزان افزایش سرمایه باشد، اطلاع رسانی حداقل 1روز كاری پیش از عرضه عمومی، از طریق سیستم معاملات بورس انجام می شود.

تبصره 3: زمان در نظرگرفته شده در تبصره 1 به مهلت عرضه عمومی تعیین شده در ماده 7 اضافه خواهد شد.

تبصره 4: سازمان موظف است قبل از تأیید افزایش سرمایه شركت های پذیرفته شده، اطمینان حاصل كند كه حق تقدم استفاده نشده، حتماً به فروش خواهد رسید، و در صورت لزوم، از سهامداران عمده تعهدات لازم در این مورد را اخذ كند.

ثبت افزایش سرمایه
ماده 9: شركت مكلف است حداكثر 7 روز كاری پس از انقضای مهلت پذیره نویسی یا عرضه عمومی حق تقدم های استفاده نشده، اسناد افزایش سرمایه را به مرجع ثبت شركت ها ارائه و تأییدیه آن را به بورس تسلیم كند.

ماده 10: شركت مكلف است مراحل ثبت افزایش سرمایه در مرجع ثبت شركت ها را پیگیری نموده و چنانچه این زمان بیش از 30 روز كاری به طول انجامد، مراتب را به بورس گزارش كند.

قابل معامله شدن سهام جدید
ماده 11: شركت ، موظف است حداكثر 20 روز كاری پس از ثبت افزایش سرمایه گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام را در اختیار سهامداران قرار دهد.

تبصره 1: شركت موظف است برنامه زمان بندی ارائه گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام را در چارچوب مهلت تعیین شده در این ماده، در روزنامه كثیرالانتشار آگهی نماید.

تبصره 2 : در صورت حذف گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام از سیستم مبادلات بورس، شركت موظف است حداكثر 10روز كاری پس از ثبت افزایش سرمایه با درج آگهی در روزنامه كثیرالانتشار، قابلیت معاملاتی سهام را به اطلاع سهامداران برساند.

افزایش سرمایه به صورت سلب حق تقدم از كلیه سهامداران و عرضه سهام جدید برای پذیره نویسی عمومی
ماده 12: درصورتی كه افزایش سرمایه از طریق پذیره نویسی عمومی باشد، شركت موظف است حداكثر 20 روز كاری پس از پایان پذیره نویسی، اسامی را به بورس اعلام نماید.

افزایش سرمایه از محل اندوخته ها و سود انباشته ثبت افزایش سرمایه

ماده 13: حداكثر 7 روز كاری پس از تصویب افزایش سرمایه شركت مكلف است اسناد افزایش سرمایه را به مرجع ثبت شركت ها ارائه و تاییدیه آن را به بورس تسلیم كند.

ماده 14: شركت موظف است، ثبت افزایش سرمایه در مرجع ثبت شركت ها را مطابق ماده 9 به انجام رساند.

ماده 15: شركت موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت افزایش سرمایه، نسبت به فروش پاره سهام ناشی از افزابش سرمایه اقدام و وجوه ناشی از آن را به بستانكار حساب سهامداران ذی نفع، منظور نماید.

قابل معامله شدن سهام جدید
ماده 16: شركت مكلف است در خصوص انتشار گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام طبق ماده 10 اقدام كند.

بخش نظرات اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان