سهام،بورس،اوراق بهادار،یارانه،معافیت ها،عرضه،

تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

تعريف حسابداري
حسابداري علم ثبت و تفسير معاملات، صورتهاي مالي، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوري كه افراد غيرمتخصص نيز بتوانند درك صحيح و واضحي از وضعيت مالي و مديريتي شركت، به دست آورند.

اسلايد شو


شرکت کاوش فردا
  تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

مجموعه سوالاتی که باید در هنگام خرید نرم افزار حسابداری پرسید

نرم افزار حسابداری ابزاری است که با آن می توان فرایند های مالی را انجام داده و مدیریت نمود، گاهی شرکت های تولید کننده نرم افزارهای حسابداری گام را فراتر نهاده و با قرار دادن ابزارهایی، نرم افزار حسابداری خود را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای کاهش ریسک، برنامه ریزی آینده و ابزاری برای یافتن مشکلات تبدیل می نمایند.
زمانی که قصد خرید یک محصول نرم افزاری را دارید همواره در مراحل خرید سوالات زیر را مطرح نمایید:

1. آیا این نرم افزار حسابداری، دارای افزونه های دیگری هم هست که در صورت لزوم به برنامه اضافه شود؟ به عنوان مثال نرم افزار چاپ چک
2. آیا شرکت ارائه دهنده دارای مشاوران فنی جهت امور مالی هست؟
3. نرم افزار حسابداری ارائه شده چگونه برخی کارها را به صورت خودکار انجام می دهد؟
4. آیا برای استفاده از نرم افزار نیاز به داشتن اطلاعات حسابداری است؟
5. آیا نرم افزار فقط با برخی سخت افزارهای خاص کار می کند یا محدودیتی ندارد؟ به عنوان مثال چاپگر
6. آیا امکان تعریف وظایف برای کاربران متفاوت در نرم افزار حسابداری وجود دارد؟
7. آیا نرم افزار حسابداری محدودیتی در انبارها، پروژه ها و... دارد یا خیر؟



گروه نرم افزاری کاوش با تیم فروش و پشتیبانی قدرتمند توانایی پاسخگویی کامل در رابطه با خرید و استفاده از نرم افزارهای تولیدی این شرکت را برای شما مشتریان گرامی فراهم می نماید.

شماره تماس: 38409780-051

تلفن همراه شرکت: 09379599963

سامانه پیام کوتاه: 5000206008

وب سایت : http://www.kavoshfarda.com

ایمیل : crm@kavoshfarda.com


راه اندازي فروشگاه اينترنتي "وب سايت ايران حسابدار"


در فروشگاه اينترنتي ايران حسابدار شما مي توانيد انواع نرم افزار هاي حسابداري را به صورت بهينه سازي شده و نسخه سالم آن را دريافت و استفاده کنيد .

همچنين شما ميتوانيد از محصولات متنوعي ديگري که در اين فروشگاه موجود است ديدن کنيد .

اکنون با وارد شدن به فروشگاه و مشاهده محصولات شگفت زده شويد !!!


آئین نامه شرایط عرضه سهام

آئین نامه شرایط عرضه سهام شركت های مشمول واگذاری در بورس یا بازار خارج از بورس
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد جلسه مورخ  12/09/1386 شورایعالی بورس و با استناد به ماده 2 و بندهای 2 و 3 ماده 4 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384، آئین نامه شرایط عرضه سهام شركت های مشمول واگذاری در بورس یا بازار خارج از بورس را به شرح زیر تصویب نمود:
ماده 1: به منظور حمایت از حقوق سرمایه گذاران و با هدف سامان دهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و كارای اوراق بهادار، واگذاری شركت ها و سهام متعلق به دولت از طریق بورس اوراق بهادار یا بازار خارج از بورس قبل از واگذاری، در زمان واگذاری و پس از آن، در چارچوب مقررات این آئین نامه و سایر مقررات بورس خواهد بود.


جزییات بیشتر در ادامه مطلب .


ماده 2: در صورتی كه شركت مشمول واگذاری برای اجرای موضوع فعالیت یا برای تأمین عوامل تولید از جمله مواد اولیه یا فروش كالا یا خدمات و یا محل و تركیب آنها مشمول ضوابط خاصی از سوی وزارتخانه ها، شركت ها، دستگاه های دولتی یا وابسته به دولت و یا شركت های مادر تخصصی باشد و یا نرخ تأمین عوامل تولید شامل مواد اولیه یا فروش كالا یا خدمات آن توسط اشخاص مذكور تعیین گردد، ضروری است قبل از واگذاری كلیه اطلاعات مربوط به تداوم یا عدم تداوم و همچنین تغییرات احتمالی این الزامات و یا سایر شرایط براساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار افشاء گردد. موارد زیر از جمله مصادیق اطلاعات موضوع این ماده می باشند:
الف) در صورتی كه تأمین یا هر یک از شرایط تأمین مواد اولیه یا فروش كالا و خدمات موضوع صدر این ماده یا شرایط آن كماكان توسط اشخاص صدر ماده تعیین شود، دستگاه اجرایی ذیربط موظف است نحوه تداوم و فرمول قیمت گذاری(براساس انعقاد قرارداد یا تضمین آن توسط دولت)را اعلام و افشا نماید. شركت هم باید اطلاعات خود را برمبنای این ضوابط تهیه كند.
ب) در صورتی كه شركت قبل از واگذاری مشمول امتیازات و تسهیلات حمایتی دولت از قبیل واگذاری كار و پیمان و برخوردار از بخشودگی ها، معافیت ها، یارانه ها و تخفیفاتی باشد، تداوم، سلب، محدود و یا مشروط كردن آنها پس از واگذاری شركت مشمول واگذاری و یا هر نوع تغییری كه به نحوی حقوق مكتسبه سهامداران را تحت تأثیر قرار می دهد، باید توسط دستگاه ذیربط افشا گردد.
تبصره: در صورت تغییر در شرایط مذكور در بندهای "الف" و "ب" این ماده، ضروری است صورت های مالی تجدید ارائه شده دو سال مالی قبل با فرض وقوع شرایط جدید تهیه و به همراه گزارش حسابرس و بازرس قبل از واگذاری منتشر شود. همچنین صورت های مالی پیش بینی شده نیز بر همین اساس تهیه و افشاء گردد.
ماده 3: به منظور مشاركت در تعیین میزان سهام قابل واگذاری شركت مشمول واگذاری در بورس، فردی به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان ناظر و بدون حق رأی در هیئت عالی واگذاری حضور خواهد یافت.
ماده 4: در عرضه های اولیه سهام شركت های مشمول واگذاری در بورس یا بازار خارج از بورس بایستی در مرحله اول حداقل 5 درصد به صورت خرد عرضه شده و ظرف مدت 6 ماه پس از آن با هماهنگی نهاد مجری (بورس یا بازار خارج از بورس) حداقل 21 درصد سهام شركت عرضه شود.
ماده 5: عرضه اوراق بهادار در بورس یا بازار خارج از بورس با تعهد خرید سهام عرضه شده در عرضه اولیه ترجیحاً از سوی شركت های تأمین سرمایه صورت می پذیرد.
ماده 6: تكلیف حقوق و مطالبات شركت مشمول واگذاری از دولت یا شركت های دولتی و تعهدات و بدهی های احتمالی آن به دولت یا شركت های دولتی و برنامه تسویه آن قبل از واگذاری صریحاً و به طور شفاف توسط مرجع ذیربط به بازار اعلام شود.
ماده 7: دستگاه های دولتی یا وابسته به دولت موظفند با عنایت به اهداف ملحوظ در سیاست های كلی اصل 44 مبنی بر واگذاری فعالیت های تصدی گری اقتصاد كشور به بخش غیردولتی، تمامی تصمیمات خود را با هدف توسعه، ارتقاء و توانمندسازی بخش غیردولتی و شركت های واگذار شده یا مشمول واگذاری اتخاذ نمایند.
ماده 8: انتقال دارایی های شركت مشمول واگذاری، اعم از دارایی های مشهود، نامشهود و پروانه های فعالیت و بهره برداری، پس از تصویب واگذاری شركت، به شركت مادر تخصصی یا وزارتخانه ها و شركت های وابسته ممنوع است.
ماده 9: الزامات این آیین نامه حسب مورد شامل واگذاری های قبلی سهام دولتی نیز می شود و شركت های مشمول واگذاری باید ظرف مدت 3 ماه پس از تصویب این آیین نامه خود را با شرایط آیین نامه منطبق نمایند.
ماده 10: این آیین نامه در 10 ماده و 1تبصره به تصویب رسید.

بخش نظرات اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان